Tere tulemast!

Oleme munitsipaallasteaed, kus on 2 sõime-, 3 liit- ja 6 tavarühma.  Lasteaia tugevuseks on eakohase keskkonnahariduse jagamine, teemal „Laps ja keskkond“. 
2011 aastal liitusime Tallinna terviste edendavate lasteaedade võrgustikuga.
2012 aastal tunnistati meie asutus parimaks tervist edendavaks lasteaiaks Tallinnas.
2013 aastal võitsime konkursi "Keskkonnasõbralik haridusasutus Tallinnas".
2015 aastal saime konkursil "Keskkonnasõbralik haridusasutus Tallinnas" ära märgitud.
Lasteaed on liitunud Tervistedendavate lasteaedade võrgustikuga. Neli rühma lasteaias kasutavad "Kiusamisest vaba lasteaed" metoodikat.
Lasteaed lööb kaasa programmis "Märka ja aita".


Töökorraldus:
Lasteaed on avatud  7.00 - 19.00.
Lasteaed on 10-rühmaline.
Laste igapäevaelu korraldavad rühmades 2 õpetajat ja õpetajaabi, neid aitavad muusikaõpetaja, liikumisõpetaja, eesti keele õpetaja ja logopeed.
Laste igapäevaelu kulgeb laste eale vastava päevakava alusel, mis sisaldab mitmekesiseid tegevusi nii toas kui õues.
Töökeel on eesti keel.

2021/22 õppeaastal jätkame õppe-ja kasvatustegevuse läbiviimisel rühmapõhiselt katsetusi projektõppe-meetodil, kus laps väärtustab ümbritsevat keskkonda, omandab tööoskusi ja üksteisega arvestamist.

 UUDISED
Laadapäev Kiikhobus

22. septembri ilusal õhtupoolikul oli lasteaia hoov taaskord siginat-saginat täis. Toimus vahva laadapäev, kus  lapsevanemate ja õpetajate poolt oli laadale toodud erinevat laadakaupa – nii söögipoolist kui ka mänguasju. Müüja ametit said proovida ka lapsed ise.
Seekord olid laadale tulnud lisaks Kiikhobu kõikidele rühmadele ka Rõõmupesa lasteaia Mesilindude ja Naerulindude rühmad.
Aitäh kõikidele lapsevanematele, õpetajatele, õpetaja abidele ja lastele - tänu Teile sai meie laadapäev jällegi toimuda!

Laadapäevalt kogunes heategevuseks 65 eurot, mille annetasime Pesaleidja MTÜ-le https://www.pesaleidja.ee/avaleht/ 
 
Kiikhobu Mikud -Mannid Arte Välejalal
22.septembril võistlesid Tallinna Arte Gümnaasiumi staadionil Arte Välejalad: Arte Gümnaasiumi 1abc klasside õpilased ja Kiikhobu, Kikase, Kadaka ning Lehola Lasteaedade vanemate rühmade mudilased.
Liikuvuse kuu 22. päev oli päikseline ja osalejate meel rõõmus. Teatevõistlusi juhendas Arte Gümnaasiumi Liikuma Kutsuva Kooli tegevuste koordinaator Ilona Vapper, kaasa lõid klasside ja rühmade õpetajad.Maailmakoristuspäev
Keskkonnahoidmine ja säästmine on meie jaoks oluline teema ning puhtamale keskkonnale andis oma panuse meie Mikkude-Mannide rühm. Kõik olid rõõmsad ja tegusad ning lasteaia lähiümbrus sai natuke puhtamaks.
 

Terepäev

1. septembrit tähistasime õues ühise "Terepäevaga"!  Seekord tulid lastele külla Nähka, Pipi ja Sammalhabe, kellega  üheskoos laulsime ja tantsisime ja tervitasime uue õppeaasta algust. Toredat algavat õppeaastat!
 


Lastekaitsepäev ja spordipäevad Kiikhobu lasteaias

Lastekaitsepäeval, 1. juunil etendus lastele saalis Kiikhobu personali etendus "Imeline kiikhobu", kus osades olid õpetajad Eve ja Kaia, majandusjuhataja Miia, direktor Katrin ja õppealajuhataja Terje, dramaturg-lavastaja logopeed Helje, helitehnik õpetaja abi Ceroly. Lastele pakkus etendus elevust ja äratundmisrõõmu ning muljetamist jätkus kauemaks.

2.ja 3. juunil saavad lapsed taas proovile panna koos Pipiga oma sportlikud võimed ja vaadata, kas nad on võrreldes sügisega osavamaks saanud.

 

Rühmades valmistatud vahvad raamatud

Kiikhobu lasteaia raamatuaasta raames koostasid rühmad erinevaid toredaid raamatuid: nii valmisid rohkete piltidega värviraamat, raamatud, kus jutustatakse dinosaurustest, tutvustatakse vee-elukaid, erinevaid raamatutegelasi, toiduretsepte,  kajastatakse elu lasteaias, raamatud, mille abil saab selgeks õppida tähed ja värvused.
Suur aitäh kõikidele usinatele raamatute meisterdajatele!
Köievedu

Tallinna Lasteaed Mooniõied korraldas kolmapäeval 27.04. enda hoovil võistluse"RAMMULASTE KÖIEVEDU", kuhu kutsus osalema Mustamäe lasteaedade võistkondi. Köieveos osalesid Kiikhobu lasteaed, Sõbrakese lasteaed, Lepistiku lasteaed, Pallipõnni lasteaed, Tähekese lasteaed, Männi lasteaed, Tammetõru lasteaed ja Mooniõite lasteaed. Esimese koha saavutas Kiikhobu lasteaia Sipsiku rühm. Aitäh Sipsiku rühma lastele, õpetaja Lembele ja liikumisõpetaja Marjule! Suur tänu Mooniõite lasteaiale toreda ürituse korraldamise eest!Vabatahtlik Alessio kokkuvõte esimestest kuudest Tallinnas ja lasteaias

Oleme lasteaias võõrustanud noori vabatahtlikke Euroopast juba alates aastast 2009. Oleme kohtunud paljude erinevate noortega ja õppinud tundma erinevaid kultuure ning tutvustanud neile Eestit. Sel aastal on meie juures Alessio Itaaliast, täpsemalt Sardiiniast. Alessio esimeste mõtetega ja kogemustega lasteaiast ja Eestist on võimalik tutvuda siin.

Aprill on Kiikhobu lasteaias südame-ja nutikuu

18-22 aprillil tähistasime Kiikhobu lasteaias südamenädalat, mil toimusid õues ühisliikumised lastele kahe rühma juhendamisel. Nii said kõik lapsed iga päev juhendada ja tantsida muusika saatel lõbusaid tantsukesi ning teha ka laste joogat.
Üle pika aja sai nuti- ja südamekuu raames ellu äratatud Kiikhobu jüriööjooksu traditsioon.
21. aprilli õhtul kogunesid Kiikhobu personal ja lapsed peredega lasteaia hoovile. Soojendustantsud tantsitud, tegime tõrvikutega rongkäigu ümber lasteaia maja, saates nii ära halva ja avades ukse kõigele heale. Viimaseks ülesandeks tuli rühmadel orienteeruda piltide järgi lasteaia ümbruses. Leitud paigad tuli jäädvustada ja laadida Padlet- keskkonda. Lisaks Kiikhobu lastele ja täiskasvanutele, orienteerusid koos meiega Rõõmupesa lasteaia Mesilindude rühma väikesed ja suured. Suur tänu kõigile 199-le osalejale - oli üks ütlemata vahva õhtupoolik!Õuesõppepäev

14. aprill on rahvusvaheline õuesõppepäev ning traditsiooniliselt tähistame seda Kiikhobu lasteaias meiegi. Seekord oli meie õuesõppepäev lihavõttepühade teemaline ning toimus suur munajaht. Munajahi alustuseks said kõik rühmad fotod kohtadest, kust  pühademune otsida. Nii said lapsed näidata oma teadmisi lasteaia õueala kohta – kus õitsevad lillad krookused, sirel, kus on lumikellukesed, kus kasvavad lasteaias kõrvitsad, kased ning kus üksik väike kuusepuu. Fotol näidatud kohtades olid kausikesed väikeste värviliste munadega, kus sees olid ülesanded. Ülesanded olid seotud erinevate teemadega – taime ehituse, kevadlillede ja köögiviljade tundmine, käbide loendamine, nendega arvutamine, klotsidest lille nimetuse ladumine, lumikellukese laulu laulmine, erinevate aiatööriistade tundmine ning liikumistegevused. Ülesannete arv ja raskusaste sõltus laste vanusest – noorematel vähem ja lihtsamad ülesanded, vanematel rohkem ja raskemad ülesanded.
Viimases punktis ootas aga kõiki üllatus – tibu, kellega koos said lapsed tantsida tibutantsu. Rühmad said väikese kingituse  - munakujulised värvilised õuekriidid ja iga laps sai endale kollase tibukese.
Väikene vihm meid ei takistanud ja üritus pakkus otsimisrõõmu nii väikestele kui suurtele. Lisaks Kiikhobu lasteaia lastele võtsid üritusest osa Tallinna Rõõmupesa Lasteaia Mesilindude rühm ning Tallinna Arte Gümnaasiumi 1.klasside lapsed. Kauneid kevadpühi kõigile!

 Kiikhobu Lasteaia 52. sünnipäev!

Palju õnne, kallis lasteaed!
Mustamäe lasteaedade laste lemmikud toidud

 
Jaanuar oli tervisliku toitumise kuu ning kutsusime Mustamäe lasteaedasid liituma meie projektiga koostada üheskoos väikene kokaraamat, kus rühmad erinevatest Mustamäe lasteaedadest jagavad retsepte tervislikest toitudest. Nüüd saame valminud kokaraamatut kõikidega jagada! Aitäh kõikidele, kes oma retsepte meiega jagasid!
Lõbusat kokkamist!Emakeelepäev

Kiikhobu lasteaia laste arvates on just need kõige ilusamad eestikeelsed sõnad:Hõissa, vastlad!

Tänasel vastlapäeval olid õues erinevad punktid, kus sai täita meeleolukaid ülesandeid: 
* nööri mööda kelgusõit;
* kelgutamine kelgumäel või liulaskmine liumäel;
* sigade põllule ajamine;
* saapavise;
* ubade potti tassimine
Külas olid ka erinevad loomad, kes lustisid koos lastega õuel. Lõunasöögiks oli hernesupp ja õhtuooteks vastlakukkel! Pikka liugu!Palju õnne sünnipäevaks, kallis Eesti!

Kuulasime hümni, tantsisime Eesti rahvatantsu "Kaera-Jaan" ja laulsime Eestile sünnipäevalaulu!Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit kutsus meid osalema üle-maailmses vähihaigete laste toetuskampaanias.
15. veebruar on rahvusvaheline vähihaigete laste päev, mille sümbolina kasutatakse kogu maailmas kuldset linti, näidates toetust ja solidaarsust lapseea vähivastasele võitlusele.
Eestis aitab vähihaigeid lapsi ning nende vanemaid Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit.

Kiikhobu lasteaia õuel oli küünaldest kuldne lint.


Kiikhobu olümpia 15.02.-17.02.

Õues liikumine teeb tuju heaks! Esimesel päeval olid kavas tõrvikuga jalutuskäik ümber lasteaia, tutvumine olümpia maskoti hobusega, lumepalliga täpsusvise ning kelguga sõbra vedamine. Teisel päeval on kavas hularõngast läbi pugemine, hokikepiga palli väravasse ajamine ja väljakul pallide loopimine. Viimaseks päevaks kavandatud Suusabussi külaskäigu pidime aga kahjuks kehvade ilmaolude tõttu tühistama.
 Häirekeskuse konkurss „Lumest lumele 112“.
Kiikhobu lasteaia laste 112 numbrid, nii lumest kui lumele. „Lumest lumele 112“ on traditsiooniks saanud tore sündmus, kus osalemiseks tuleb igal lasteaiarühmal saata lõbus foto sellest, kuidas lapsed kujutavad efektselt hädaabinumbrit 112. Ideaalis võiks selleks ammutada inspiratsiooni lumest, kuid kui ilmaolud seda ei soosi, võib kasutada oma loovust ja saata muid loomingulisi lahendusi. 

 


Mustamäe lasteaedade kokaraamat

Meie jaanuarikuu üleskutsele koostada üheskoos Mustamäe lasteaedade tervislike toitude kokaraamat vastas 16 Mustamäe lasteaeda. Saadeti üle 50ne retsepti. Kõige populaarsemad olid salatid ja smuutid. Aitäh kõigile kokkajatele ja retseptide jagajatele! Nüüd tegeleme toimetamisega ning loodame kokaraamatu peagi valmis saada!


Suusabuss lasteaias

Talv on täies hoos ja tahaks suusatada, seetõttu kutsusime endale külla suusabussi. Eesti Suusaliidu "Suusabussi" projekt on 2021/2022 hooajal käigus juba kuueteistkümnendat hooaega. Suusabuss on lõbus, õpetlik ja kasulik suusakoolituse projekt, kus eriharidusega suusainstruktor koos spetsiaalselt varustatud kaubikuga käib koolides ja lasteaedades suusaõpet andmas. 
Täna said suusatada 5 rühma 5-7 aastased lapsed. Kukkumist oli palju, sest paljud lapsed suusatasid esimest korda, aga tore ja lõbus oli ka. Nii mõnigi laps arvas, et oleks tore, kui suusad oleksid ka kodus.
Järgmine kord suusatame 17.02. Loodame, et talv ikka jätkub! 


Lumekujude konkurss
Lepistiku lasteaed kutsus kõiki Tallinna lasteaedasid osalema "Lumekujude konkursil" Osalesime meiegi. Aitäh Muumide rühma ja Pailapse rühma lastele, kes meisterdasid õues ägedaid lumeloomi.
Kiikhobu lasteaeda saatsime konkursile esindama Pailapse rühma lumeoravad, kes ronivad mööda puutüve ning on seltsiks päris oravatele, kes lasteaia õuealal aktiivselt toimetavad.

Head uut aastat!
Täna 03.01.2022 tervitasime õues uut aastat koos naksitrallidega. Muhv, Sammalhabe ja Kingpool tutvustasid ennast lastele, näitasid raamatut "Naksitrallid" ning rääkisid sellest, miks ja kuidas tuleks talvel linde toita, miks õues ei ole vaja lund süüa, kuidas tähistatakse uue aasta saabumist. Sai pauku ja sära!


Rahulikku neljandat adventi ja saabuvat jõuluaega!

Päästeameti koolitusprojekt „Tulest targem“


16. detsembril osalesid Sipsiku, Pailaste ja Mummide rühmade koolieelikud Päästeameti projektis „Tulest targem”. Lasteaia õuele sõitsid tuletõrjeautoga Nõmme Päästekomando päästjad ning  üheskoos arutleti tuleohutuse teemadel. Lapsed said teadmisi tulekahju tekkepõhjustest, kuidas tulekahju korral käituda, kuidas kasutada õigesti suitsuandurit ning tutvuti päästevarustuse ja -tehnikaga. Lapsed said Päästeametilt lahendamiseks ka tuleohutusalased töölehed. 
Aitäh Nõmme Päästekomando meeskonnale!


Rõõmurohket kolmandat adventi!

III advendihommikul vaatasid rühmades lapsed teiste rühmade advendiaja videotervitusi. Hommikul kõlas lasteaia koridoris ka jõulumuusika, mis kõiki lasteaeda tulevaid lapsi meeleolukalt tervitas.Talvist teist adventi!
Teise advendi saabumise puhul saime suuremate lastega hetkeks õues kokku, et üheskoos päkapikutantse tantsida. 


Ilusat esimest adventi!

Esimese advendi saabumise puhul saime kõik õues kokku. Jõululauluga esinesid õpetajad. Kõik said kaasa laulda ja kellukesi tilistada. Hoov sai helinat täis ning saabunud lumi tekitas jõulutunnet veelgi enam.
Kükitades tugevaks ja targaks!

Võtsime reedel, 26.novembril osa ülelinnalise spordihommiku suurest väljakutsest „Kükitades tugevaks ja targaks!“. Kokku tegi lasteaias kükke 79 inimest ning tehti 1779 kükki. Kadrisandid käisid külas!

Täna, 24.novembril käisid lasteaias ringi kadrisandid ja jagasid häid soove - lapseõnne, tervist, rahaõnne. Kadrisandid jätsid igasse rühma ka õnneoad, et järgmisel aastal jätkuks ikka rõõmu ja headust!Uus liiklusväljak lasteaia hoovil!

Tallinna linna, Transpordiameti ja linnaosa kingitusena sai Kiikhobu lasteaed ohutu liiklemise õppimiseks liiklusmärkide komplekti, mis võimaldab luua lasteaia õuealale väikese liikluslinnaku. Samuti jooniti meie õuele liikumis- ja liiklemisrajad, värskenduse sai ka juba olemasolev liikumisväljak.
Tänu uutele liiklusmärkidele ja teekattemärgistusele saavad lapsed harjutada liikumis- ja liiklemisreegleid jalakäijatena ning praktilisi sõiduoskusi tõuke- või jalgrattal.
Suur aitäh Mustamäe Linnaosa Valitsusele, kes uuendas ka lasteaia parklas parkimiskohtade märgistust! Elevus Kiikhobu lasteaia õuel 23. septembril

Üle pika aja sai taaskord toimuda Tallinna Lasteaias Kiikhobu mihklipäeva sügislaat. Laat toimus lasteaia õuel ning ka ilmataat soosis meie üritust.

Laadal oli igal rühmal oma müügiletike, kuhu lapsevanemad olid toonud müügiks laadakaupa. Kaubaks olid erinevad küpsetised, keedised, mahlad, aiasaadused, käsitöö, mänguasjad jm.

Tõdesime, et meie lasteaias on väga usinad, nutikad ja osavad lapsevanemad – müügiletid olid kirevad ning tühjenesid üsna kiiresti, söögid-joogid olid väga maitsvad ning mänguasjad ja muu käsitöö äärmiselt huvipakkuvad.

Laadalt saadud tulust andis iga rühm omapoolse väikese panuse heategevusprogrammi „Märka ja Aita“ toetuseks.

Kiikhobu lasteaias kasvatatakse juba mitmendat aastat kõrvitsaid. Sel aastal jäi kõrvitsasaak kahjuks kasinaks, kuid üks õnnelik Kiikhobu kõrvits leidis siiski endale laadal uue omaniku ja nii saime anda lasteaiapoolse väikese lisapanuse „Märka ja Aita“ programmi. Kokku annetasime "Märka ja Aita" heategevusprogrammile 60 eurot.

Aitäh kõikidele lapsevanematele, õpetajatele, õpetaja abidele ja lastele, tänu kellele meie laadapäev õnnestuda sai!
Liikumine teeb tuju heaks!

Käesolev õppeaasta on Tallinnas pühendatud liikumisele, tervisele ja koolispordile, september on nimetatud liikumiskuuks. Rõõmuga liigume meiegi Kiikhobu lasteaias. Sel nädalal (28.09.-30.09.) on kõigil aiarühmadel spordipäevad ning lapsed proovivad osavust ja kiirust Pipi juhendamisel erinevatel spordialadel: jooksevad staadionil, viskavad palli (kaugust või täpsust), hüppavad kõrgust ja hoota kaugust. Iga laps saab diplomi oma tulemustega, kevadistel spordipäevadel saavad lapsed ennast uuesti samadel aladel proovile panna ning võrrelda oma tulemusi.Terepäev

1. septembril algas uus õppeaasta ka lasteaias. Tähistasime seda õues ühise "Terepäevaga"! Lastele tulid külla Anu, Sipsik ning Pipi.  Lastega koos tehti suurte mullide tegemise katset, tantsiti ja räägiti juttu. Sel õppeaastal on lasteüritustele oodata külla erinevaid raamatutegelasi, nii et jääme huviga ootama! Ilusat uut õppeaastat!
  • Tallinna Lasteaed Kiikhobu Covid-19 tõkestamise plaan
Tallinna haridusasutused on õppeaastaks valmis ka koroonaohuga arvestades. Kriisiplaani näidised ja juhendmaterjalid sündisid haridusameti eestvedamisel ja haridusjuhtide kaasabil ning on kooskõlas linna üldise kriisiplaaniga, mille valmimist koordineerib linna kriisimeeskond.

Tallinna Lasteaed Kiikhobu Covid-19 tõkestamise plaani leiad siit:
Erasmus+ rahvusvaheline projekt „A Little antenna“ Tallinna Lasteaias Kiikhobu
Perioodil 01.10.2018-30.09.2020 osales Tallinna Lasteaed Kiikhobu koos lasteaedaga Slovakkiast ja  Tšehhist  Erasmus+ projektis „A Little Antenna“. Projekti eesmärgiks oli laste keskkonna-alaste teadmiste rikastamine (teadlikkus keskkonnast meie ümber, sellega seotud probleemidest ja keskkonnakaitsest).  Projekti raames on lapsed külvanud seemneid, kasvatanud ja istutanud taimi ja aiasaadusi, koristanud koos vanematega lasteaedade õuealasid, rääkinud prügi sorteerimise vajalikkusest, õppinud ise prügi sorteerima, uurinud putukaid ja loomi, ehitanud putukahotelli, meisterdanud erinevatest jääkmaterjalidest.  Nad on õppinud paremini tundma looduskeskkonda meie ümber ning mõistma, kuidas iga inimene saab aidata kaasa sellele, et looduskeskkond meie ümber säiliks. Kõiki neid tegevusi saame jätkata ja teadmisi süvendada järgmistel aastatel. Lisaks on lasteaial nüüd suur kasvuhoone, kus järgmisel hooajal aiandusega jätkata.
Õpetajatele on projektis osalemine andnud võimaluse tutvuda kolleegide tööga teistes riikides ja täiendanud IKT-oskusi.  Juunis 2019 külastasid neli meie lasteaia töötajat partnerlasteaeda Slovakkias Rimavska Sobotas ning novembris 2019 külastasid kolm Kiikhobu lasteaia töötajat partnerlasteaeda Tšehhis Lysá nad Labem – Litolis. Külaskäigu raames tutvuti partnerlasteaedade igapäevaeluga – vaadeldi õppetegevusi, osaleti nendes koos lastega, mängiti lastega õues, käidi koos lastega väljasõitudel. Samuti tutvuti kohalike vaatamisväärsustega. Reisidelt saadud kogemusi ja teadmisi on õpetajad jaganud laste, lastevanemate ja kolleegidega.
Selle aasta juunis oleksid partnerlasteaiad pidanud külastama meie Tallinna Lasteaed Kiikhobu, kuid viiruse Covid-19 levik nurjas selle plaani. Oleksime väga tahtnud külalistele tutvustada oma lasteaeda, Tallinna Loomaaeda, Eesti vabaõhumuuseumi, Tallinna vanalinna. Lisaks oli plaanis tutvustada  ägedaid Mustamäe lasteaedu ja kaunist Tallinna linna. Selle asemel toimus kolmas rahvusvaheline kohtumine virtuaalselt, veebikohtumistena, igal hommikul perioodil 22.09.-25.09.2020. Lapsed kohtusid üksteisega veebi vahendusel, tantsisid ja laulsid koos ning esinesid üksteisele, küpsetasid erinevates riikides kaerahelbeküpsiseid, panid kokku riike tutvustavaid puzzlesid ja värvisid erinevate riikide lippe. Tutvustasime oma lasteaeda video vahendusel, jagasime ülevaateid vahepeal läbi viidud keskkonnaalastest tegevustest ning arutlesime hetkeolukorra ja nõuete üle erinevates riikides.

Meil on hea meel, et projektis osalesime  ja loodame, et sellistest rahvusvahelistest projektidest õnnestub meil ka tulevikus osa saada! projektist valmis ka kokkuvõttev TRÜKIS, millega on digitaalselt võimalik tutvuda.                   

                                        
               
Meie asukoht:
Vaata suuremalt